Пріоритетними завданнями, які повинна виконувати книгозбірня «Чтива» є:
- надання читачам якісних електронних книг в повному обсязі (не уривки і не скорочені варіанти) і в якомога більшій кількості;
- забезпечення школярів та студентів україномовним літматеріалом, який вони вивчають за програмами навчальних закладів;
- збереження і поширення української думки в слові, а відтак і збереження національної пам'яті;
- забезпечення зручного користування і доступу до вмісту е-бібліотеки усіма можливими способами.
Це електронна аудіобібліотечка улюблених творів літератури для дітей, яка створюється бібліотекарями різних регіонів країни. Дитячі бібліотеки у своїх фондах зберігають багато цікавих книжок, що прийшли до читача як нещодавно, так і багато років тому. Про сучасні книжки читачі можуть дізнатися із багатьох джерел – сайтів і блогів видавництв, бібліотек, окремих шанувальників якісної дитячої літератури. Щодо видань минулих років, які свого часу були популярними, або навіть не дуже поміченими сучасниками, - тут справи значно гірші. Мета цього проекту – ознайомити сучасного юного читача з кращими творами із бібліотечних запасників. На цих сторінках Ви можете ознайомитися із улюбленими віршами, короткими оповіданнями, уривками з великих творів, відібраними й озвученими для Вас бібліотекарями.
"Краща література юним читачам», скорочено - КЛЮЧ – таку назву має проект, присвячений дитячій літературі України. Кожного року в Україні видається більше тисячі назв книжок для дітей. Величезна кількість видань минулих років також зберігаються у державних та приватних бібліотеках. Читачеві-початківцю важко зорієнтуватися у цьому океані друкованої продукції, знайти якісну літературу до смаку. Цей проект має на меті допомогти дітям і підліткам отримати фахову інформацію про нові і призабуті книжки, видані в Україні, познайомити з письменниками і художниками-ілюстраторами, які присвятили свій талант дитячій літературі; дорослому зацікавленому читачеві – ознайомитися із літературознавчими та книгознавчими розвідками у галузі дитячої літератури, а також – при бажанні – взяти участь у дискусії про шляхи розвитку української дитячої книги і літератури, або залишити свої міркування стосовно того або іншого видання, яке рецензується на сторінках «КЛЮЧа». Інтерфейс проекту виконаний українською мовою, тексти рецензій та оглядів можуть публікуватися як українською, так і російською мовами.
Дитяча публічна онлайн-бібліотека "Читанка" спеціалізується на україномовних ілюстрованих книжках. Автори проекту сканують старі дитячі книжки з малюнками для того, щоб поділитися ними з сучасними дітьми. Щоб знайти потрібну книжку варто скористатися авторським, алфавітним або систематичним каталогом. В перших двух розділах книжки розташовані за автором чи найменуванням, а в другому вони згруповані по наступних розділах: “Зарубіжні”, “Українські”, “Дитячі”, “Пізнавальні”, “Повість”, “Оповідання”, “Казки”, “П`єси”, “Віршовані твори”, “Гумор”, “Журнали”, “Підручники” і т.д. Всі книжки в "Читанці" можна завантажити в єдиному форматі DJVU, тому їх можливо читати тільки на планшетах чи рідерах, які підтримують цей стандарт електронних книжок.
Відкрита книга ( новий сучасний формат бібліотеки)
Основне завдання проєкту - створення високоякісної та безкоштовної української електронної книги. На цьому сайті ви не знайдете реклами чи будь-якого стороннього вмісту, що не відноситься до літератури.
Найбільша в Інтернеті електронна бібліотека української літератури. У бібліотеці є кілька основних розділів, це “Українська література”, “Світова література”, “Навчання”, “Літературознавство” та “Матеріали російською”. У свою чергу літературні розділи мають підрозділи “Сучасна література”, “Народна творчість”, “Біографії” та “Критичні статті”. На головній сторінці вказано “Книгу дня”, яку бібліотека пропонує почитати у цей день та розділ “Видатні діячі української літератури”, де можна ознайомитись з біографією та найкращими творами українських письменників.
СторіЯ — це безоплатна читацька онлайн-платформа для українських дітей та підлітків. Зареєструвавшись, ви отримуєте можливість читати та завантажувати всі електронні книжечки з історіями, робочі матеріали та статті.
Матеріали з розділу "Спецпроєкти" доступні без реєстрації.
Історії про Україну, її минуле та сьогодення. Історії, які творять наше майбутнє. Історії успіхів і поразок, дружби й любові, боротьби й перемоги, підкорення світу й пізнання себе. Історії із життя громадських діячів, митців, політиків, спортсменів, письменників, дослідників і винахідників, а також звичайних дітей та підлітків. Історії, які надихають і допомагають повірити у власні сили. Історії, які ви читатимете всією родиною, і шкільною теж! А потім переповідатимете їх друзям та знайомим удома та за кордоном.
Історія України IX-XVIII ст. Першоджерела та інтерпретації — проект електронної бібліотеки давньої української літератури. Бібліотека є добіркою електронних книг і текстів, об’єднаних проголошеною тематикою і єдиною ідеєю. Ідея проекту полягає в прагненні зібрати якомога більшу кількість творів української писемності не просто як випадковий набір текстів різних часів та авторів, але на тлі цілісного культурно-історичного процесу, де ставала б зрозумілою єдність, спадковість і тотожність української літератури.
Немає коментарів:
Дописати коментар